header banner
Default

Bitcoin neden yükseldi, bu artış devam edecek mi? Şu anda kaç dolar?


Table of Contents

  Bitcoin, 2021 yılının Kasım ayında gördüğü 69 bin dolarlık tarihi zirvesine yaklaşmaya başladı. Bitcoin bugün 44 bin doların üzerine yükselerek 1,5 yıllık döngüyü kırdı. Kasım 2021'de 68 bin 990 doları gören Bitcoin, o tarihten bu yana yaklaşık olarak yüzde 39 değer kaybetmişti. Peki, Bitcoin neden yükseldi, yükseliş devam edecek mi ve şu an Bitcoin kaç dolar?

  Yükseliş Nedenleri:

  Fed'in Faiz İndirim Tahminleri: ABD Merkez Bankası Fed'in faiz indirimine gideceğine dair piyasa tahminleri, Bitcoin'in değerini artıran etkenlerden biri oldu.

  SEC Onay Bekleyen ETF'ler: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Bitcoin spot ETF'lerin onaylanacağı beklentisi, piyasada olumlu bir hava yarattı.

  Kurumsal Yatırım Artışı: Kurumsal şirketlerin rezerv varlıklarına Bitcoin eklemesi ve Bitcoin Borsa Yatırım Fonları'na yapılan güncellemeler, yükselişi destekleyen faktörler arasında.

  Bitcoin Şu An Kaç Dolar?:

  Bitcoin'in güncel değeri sürekli değişen bir veri olduğu için, en güncel fiyatı öğrenmek için güvenilir bir kripto para borsasını kontrol etmek önemlidir.

  Uzman Analizleri ve Öngörüler:

  Analistlere göre, Bitcoin rallisinin kurumsal yatırımcı ilgisi ve ETF'lerin listelenmesiyle desteklendiği belirtiliyor. Analistler, Bitcoin için 48 bin ile 53 bin dolar aralığında bir yükseliş öngörüyor.

  Uyarı:

  Kripto paralara yönelik Türkiye'de herhangi bir düzenleme bulunmadığı için, yatırım yapmadan önce dikkatli olunmalıdır. Kripto para piyasası volatil olduğundan, uzman olmayan kişilerin yorum ve tavsiyelerine itibar edilmemelidir.

  Bitcoin'in gelecekteki performansı belirsizdir ve bir dizi faktöre bağlıdır. Yatırım yapmadan önce piyasa koşullarını ve güncel gelişmeleri takip etmek önemlidir.

  Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi

  Sources


  Article information

  Author: Krystal Smith

  Last Updated: 1702761481

  Views: 995

  Rating: 4.9 / 5 (32 voted)

  Reviews: 85% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Krystal Smith

  Birthday: 2019-10-16

  Address: PSC 6206, Box 3127, APO AA 68274

  Phone: +3623305272127421

  Job: Actor

  Hobby: Dancing, Playing Guitar, Traveling, Skateboarding, Whiskey Distilling, Embroidery, Ice Skating

  Introduction: My name is Krystal Smith, I am a honest, intrepid, vibrant, resolute, unreserved, treasured, dazzling person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.